Blog

Sipariş ve Teslimat

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamc

TESLİMAT

SİPARİŞİM NE ZAMAN KARGOYA VERİLİR?

Cumartesi ve Pazar günleri, dini ve resmi bayramlar, yılbaşı gibi tatil günleri hariç tutularak yurtiçi teslimatlar, siparişi takip eden 1-3 iş gün içerisinde kargoya verilir. Raketlerinizi kordajı çekilmiş
olarak teslimini istemeniz halinde ürünleriniz kordajın çekilme süreci nedeniyle 2-5 gün içerisinde kargoya verilir. Siparişinizin teslimatı için belirli bir saat dilimi yoktur.

Siparişin kargoya verildigi zaman size otomatik e-mail gönderilecektir.


Tedarikçilerden kaynaklanan stok sorunları sebebiyle bir gecikme durumunda öncelikle sizinle irtibat kurulacak, teslimat süresi bildirilecektir.

OTURDUĞUM YERDE KARGO FİRMASI YOK SİPARİŞİMİ NASIL TESLİM ALACAĞIM.

Anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo Türkiyenin heryerine ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Söz konusu ücretler ve tedarik süreleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl /ilçe merkezlerimiz ve mobil bölge dışında kalan bölgelere ürün teslimatı yapılamamaktadir yada extra bir kargo ücreti talep edilerek yapılabilmektedir. 

SİPARİŞİMİN KARGOYA VERİLDİĞİNİ NASIL ANLAYACAĞIM?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. Bu bilgi e-maili yardımı ile, ürününüzün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edilmiş olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitemize üyelik bilgilerinizi girdiğinizde, sipariş takibi linkinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. 

SİPARİŞİM DARBELİ KIRIK GELDİ NE YAPMALIYIM?
Raketci.com’un satışını yapmakta olduğu ürünler, siz değerli müşterilerimize ulaştırılmak üzere tedarikçi firmalardan alınması ve kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir. Hiçbir ürünün firmamızdan hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur. Her ne kadar raketlerin kırılma ihtimali düşük de olsa Raketci.com raketleri özel korumalı kutuları içerisinde müşterilerine ulaştırmaktadır. Fakat  direkt taşıma esnasında düşürülebilen veya kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Böyle bir durumda yapmanız gerekenler ; 

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda “ Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, “ Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır. “ gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. 

(Örn : Ürün teslimi esnasında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. ) 

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz. 

Satın aldığınız kondisyon malzemesi ise direkt olarak yetkili servisi ile irtibata geçerek rapor almanız gerekmektedir. Servis bu konuda size gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. 

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir. 

ÖNEMLİ : Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz. Kısaca ürünü size anlaşmalı olduğumuz Kargo ile göndereceğimizden iade işlemini yine aynı Kargo firması ile yapınız aksi hallerde ürünün kargo tazminleri sırasında problem yaşanmaktadır. 

FATURAM SİPARİŞİM İLE TESLİM EDİLMEDİ NE YAPMALIYIM?
Mail ile bizimle irtibata geçmeniz halinde faturanızın bir nüshası mail ile tarafınıza iletilecektir.

Kondisyon malzemeleri doğrudan ithalatçısı tarafından size teslim edileceğinden irsaliye ile tarafınıza ulaşacak, Faturanız tarafımızdan ayrıca adresinize kargo ile gönderilecektir.

Faturanız veya irsaliyeniz, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır. 


KKTC’YE MAALESEF ŞU ANDA GÖNDERİ YAPAMIYORUZ.

NOT: Teslimat sırasında servis tarafından kurulumu yapılması gerekli kondisyon aletlerinin paketlerini, açıp kontrol etmemenizi öneririz. Daha sonra ortaya çıkacak sorunlar hakkında bize bilgi vermeniz doğrultusunda tarafımızdan gerekli müdahale yapılacaktır.

Fiyat Bilgisi İçin Bize Ulaşın
[]
Sepet Kapat