Blog

Güvenlik ve Gizlilik

raketci.com’da alışverişileriniz SSL (Secure Socket Layer) sertifikası garantisi altındadır. SSL sertifikasının görevi, kullanıcı bilgisayarı ile sitenin bulunduğu server arasındaki bilgi akışının güvenli olarak yapılmasını sağlamaktır. Sertifika bir anahtarlama dosyasından oluşur ve sunucuya yüklenir. Bir siteye normal olarak HTTP protokolü ile bağlanılır ve ziyaretçi-sunucu arasında bilgiler normal paketleme ile akar. SSL sertifikası kullanıldığında güvenli olarak çağrılacak sayfa veya siteye HTTPS protokolü ile bağlanılır. Bu sayede ziyaretçi-sunucu arasındaki bilgiler kriptolu olarak paketlenir ve ancak kullanıcı browserı veya sunucu tarafından çözülür. Böylelikle kullanıcı tarafından sunucuya gönderilecek önemli bilgiler, kredi kartı, üye bilgileri vs., sunucuya ulaşıncaya kadar geçeceği network sistemlerinden okunamaz veya alınamaz.

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak 128-bit şifrelenip bankalara sorgulanmak üzere ulaşır. Bu bilgiler direkt olarak bankaların sunucularından geçtiği için hiçbir şekilde tarafımızdan görüntülenemez. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilebilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenmediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri görüntülemesi, ele geçirmesi engellenmiş olur.

Raketci.com e – ticaret sitesine online olarak verilen siparişler sipariş formunda belirtilen zaman toleransı içinde periyodik olarak hergün , gün içinde belli saatlerde kontrol edilmektedir. Saat 17:00’den sonra verilen siparişler ertesi iş günü içerisinde değerlendirilir.

Raketci.com e-ticaret sitesine verdiğiniz tüm bilgiler (fatura adresi, teslimat adresi vs.) kesinlikle gizli tutulacaktır. Sizinle ilgili hiçbir bilgi bu gizlilk politikasında açıklandığı gibi, sizin izniniz olmadan ve yasal bir yaptırım söz konusu olmadığı taktirde üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Raketci.com e – ticaret sitesinden kredi kartı ile satın almak istediğiniz ürünün ödemesi belirtilen bankalar tarafından sağlanan sanal pos ile yapılacaktır.

Raketci.com e – ticaret sitesinden kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde, kredi kartı bilgileri raketci.com sunucuları tarafından tutulmamakta , tüm bilgiler direkt olarak bankanın sistemine gönderilmekte ve böylece kredi kartı kullanımına yönelik sorun ve riskler sıfıra indirgenmektedir.

Raketci.com üyelik sistemine ve haber bültenine üye olan şahısların bilgileri İRKA TUR.SEY.YAT.SPOR MALZ.İLET.TEKS.İTH.İHR.İŞL.A.Ş. haricinde diğer kurum ve kuruluşlara yasal zorunluluk haricinde verilmez.
 
Kişisel ve teslimat bilgileriniz tarafımızca saklanmakta, fakat kredi kartı bilgileriniz yasal olarak ve güvenlik nedeniyle sistemimizde tutulmamaktadır. Bu nedenle daha sonra yapacağınız alışverişlerinizde kredi kartı bilgilerinizi yeniden belirtmeniz gerekmektedir.
 
Bize göndereceğiniz e-maillerde hiçbir şekilde kredi kartı numaranızı ve şifrenizi BELİRTMEYİNİZ. raketci.com’dan yapacağınız SANAL POS kredi kartı işlemleri hariç hiçbir iletişim vasıtası ile (telefon, posta, e-mail) kredi kartı bilgileriniz talep edilmez. Bu şekilde gönderilen bilgiler SSL sistemi kapsamında olmadığından 3. kişiler tarafından görülebilir. Böyle bir durumda ortaya çıkabilecek zararlar için raketci.com sorumlu tutulamaz.

Fiyat Bilgisi İçin Bize Ulaşın
[]
Sepet Kapat