.

.

.

.


Fiyat aralığına göre filtreleme

ÜCRETSİZ KARGO

Sonuçları Filtrele

İncelediğiniz Ürünler

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

06.03.2011 Tarih ve 27866 Sayılı resmi gazetede yayınlanan 'Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ' gereğince internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Sözleşme detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR
1.1 SATICI
Ünvanı: İRKA TUR.SEY.YAT.SPOR MALZ.İLET.TEKS.İTH.İHR.İŞL.A.Ş (RAKETCİ.COM).
Adresi: KAZLIÇEŞME MH. PROF. MUAMMER AKSOY No:5/ZEYTİNBURNU/ İSTANBUL
Tel.:0 212 665 84 84 - Faks: 0212 665 86 37
e-posta: info@raketci.com

1.2 ALICI
Adı, Soyadı, Ünvan, Adres bilgileriniz sipariş aşamasında belirteceğiniz biçimiyle sözleşmeye eklenecektir.

MADDE 2 - KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI' nın SATICI' ya ait internet sitesinden elektronik ortamda verdiği siparişin fatura detayında nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli satış faturasında belirtildiği gibidir.
Ödeme Şekli, Fatura ve Teslimat Adresi İrsaliye/ İrsaliyeli Fatura / Fatura üzerinde belirtildiği gibidir.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER
4.1 - ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. raketci.com' dan kredi kartı (VISA, MasterCard, American Express), banka havalesi veya posta çeki ile alışveriş yapılabilir. Dört işgünü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya havalenin veya posta çeki ödemesinin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Bu maddede belirtilmeyen ödeme yöntemleri kesinlikle kabul edilmez.
4.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI' nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI' dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4 - raketci.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar KDV dahil TL olarak ifade edilmiştir. Kargo ücreti sitede belirtilen tutarın üzerinde ise ALICI' ya ait olup, KDV oranları tekstil ürünleri ve kitap için %8, dergiler için %1, müzik, video, bilgisayar, elektronik ürünleri ile kargo için %18' dir. Söz konusu oranlardaki değişiklikler, yürürlüğe girdiği tarihte aynen uygulanacaktır.
4.5 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.6 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI' ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI 'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.7 - Ürünün tesliminden sonra ALICI' ya ait kredi kartının ALICI' nın kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI' ya ödememesi halinde, ALICI' nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI' ya göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri SATICI' ya aittir.
4.8 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI' nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde siparişindeki ödeme şekline göre defaten iade edilir.
4.9 - raketci.com' da satışta bulunan ürünlere ilişkin stok durumları tedarikçi firma stoklarından veya İRKA A.Ş. stoklarından güncellenmektedir. Tedarikçi firmaların stoklarında güncellemelere rağmen, elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre şipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda, ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına, posta çeki ile yapılmışsa posta çeki hesabına iade, ödeme banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.
4.10 - Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı, geçici bir aksaklık olmadığı sürece son kullanıcılar için Yurtiçi Kargo; iş ortaklarımız için Yurtiçi Kargo aracılığı ile yapılacaktır. SATICI, aracı kargo şirketini herhangi bir bilgi vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
4.11 - Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden, teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0212 679 25 06 no' lu faksa gönderilmeli ve durum sipariş@raketci.com adresine bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. raketci.com sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın yapılmasını sağlayacaktır.
4.12 - İşbu sözleşme alıcı tarafından elektronik olarak onaylandıktan ve İRKA A.Ş. adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır.
4.13- İade veya değişikliği istenen ürünler ayrı bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri gönderilmelidir. Ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade veya degişimleri mümkün olamayacaktır.
4.14- Kapıda Ödeme Seçeneği: Sitemizden sipariş verirken ödeme sayfasında "Kapıda Ödeme" seçeneğini işaretlemeniz durumunda siparişinizle ilgili ödemeyi ürünü kendi adresinizde teslim alırken direkt kargo firmasına yapabilirsiniz. Kapıda ödeme sadece nakit veya kredi kartına tek çekim ve iş bankası maximum kartlara taksitli şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Kapıda Ödeme hizmeti için kargo şirketlerinin tahsilat bedeli olarak aldığı nakit içi 10,00TL ve kredi kartı tek çekim işlemlerinde 12,00 TL, hizmet bedeli siparişinize yansıtılmaktadır.

MADDE 5 - CAYMA
ALICI, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI' ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi, ambalajının bozulmamış olması ve ürünün hiçbir şekilde kullanılmamış olması, raketlerde grip ambalajının açılmamış olması raket girp ambalajı açılmamış olsa bile raket ile oynanmamış olması ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI' ya teslim edilen ürünün SATICI' ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI' ya iade edilir. Cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan EFT kesintisi, kargo gideri ve sair masraflar ALICIYA aittir.
Promosyonlu olarak bir ürünün alınması koşuluyla bila bedel, veya özel fiyat ile satılan ürünlerde cayma hakkı kullanılması halinde bila bedel veya özel fiyat ile satılan ürünler de alıcı tarafından iade edilecektir.

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
İlgili yönetmelik gereği Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle  sitede satışı yapılan kordajsız raketlerin alıcı tarafından kordajı çekilmiş olarak teslimi talep edilerek satın alınan raketlerde cayma hakkı kullanılamaz.
Ayrıca raket kordajı üzerine alıcının isteği üzerine yapılan ikon vb tasarım boyamaları alıcıya özel olarak hazırlanması nedeniyle bu durumda olan raketlerde de cayma hakkı kullanılamaz.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Kopyalanarak orjinalliğini kaybeden (CD, DVD, plak vs gibi) veya hijyenik faktörler nedeniyle risk taşıyan ürünlerin (kulaklık vs. gibi) iade ve değişimleri orijinal ambalajları açıldığı takdirde gerçekleştirilememektedir. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
Kampanya kapsamında satılan ürünler hiçbir suretle iade alınmamaktadır.
MADDE 7- SATICININ CAYMA HAKKI
SATICI, herhangi bir neden göstermeksizin, yarım ya da tam gerçekleştirilmiş siparişi iptal etme, değiştirme, kabul etmeme ve gönderilmiş ürünleri iade isteme hakkını saklı tutar.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI' nın veya SATICI' nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
İRKA TUR.SEY.YAT.
SPOR MALZ.İLET.TEKS.İTH.İHR.İŞL.A.ŞBu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.