.

.

.

.


Fiyat aralığına göre filtreleme

ÜCRETSİZ KARGO

Sonuçları Filtrele

İncelediğiniz Ürünler

Tenis Raketi Grip Seçimi

TENİS RAKETİ İÇİN DOĞRU GRİP ÖLÇÜSÜ


Size uygun grip ölçüsündeki raketle oynamanız oyununuz ve raketin size verdiği rahatlık açısından çok önemlidir. Eğer grip ölçünüzü bilmiyorsanız bunun için iki yöntem mevcuttur. (Çocuk raketleri standart tek ölçü olarak üretildiğinden grip ölçüsü tespiti gerekmemektedir.)
 

tenis raketi grip seçimi

Elinizde bir raket varsa eastern tutuş ile (avuç içiniz raket sapının sekizgen köşelerinden uzun olana yerleşecek şekilde) raketi fotoğraftaki şekilde tutun ve diğer elinizin işaret parmağını avuç içiniz ile yüzük parmağınız arasına yerleştirin. Eğer işaret parmağınız için yeterli yer yoksa o zaman bu raket elinize küçük demektir. Eğer işaret parmağınız ile avuç içiniz arasında boşluk varsa raket elinize büyüktür.

Küçük grip ölçüsü raketin elinizde dönmesini engellemek için daha fazla kuvvet ile raketi tutmanıza sebep olacak ve tenis elbow (tenisçi dirseği) olarak bilinen hastalığa sebebiyet verecektir.

Büyük girp ölçüsü ise, raketi tam kavrayamayacağınızdan elinizden fırlamasına sebep olabilir. Büyük raketin kullanımı da tenis elbow (tenisçi dirseği) olarak bilinen hastalığa sebebiyet verecektir.
Eğer elinizde bir raket yoksa grip ölçünüzü bir cetvel yardımıyla belirleyebilirsiniz. Parmaklarınızı fotoğraftaki şekilde açın. Cetveli avucunuzun ortasında elinizin kat yerine (akıl çizgisi olarak da bilinir) koyun ve yüzük parmağınızın ucunu ölçün. Bu değeri 2,54'e bölün (1 inç=2,54cm) bulacağınız rakam grip ölçünüzdür.

tenis grip ölçüsü Eğer elinizde bir raket yoksa grip ölçünüzü bir cetvel yardımıyla belirleyebilirsiniz. Parmaklarınızı fotoğraftaki şekilde açın. Cetveli avucunuzun ortasında elinizin kat yerine (akıl çizgisi olarak da bilinir) koyun ve yüzük parmağınızın ucunu ölçün. Bu değeri 2,54'e bölün (1 inç=2,54cm) bulacağınız rakam grip ölçünüzdür.

 

Milimetre Olarak Ölçü

Grip (inç)

Grip Ölçüsü 

100 – 102 mm 4 0
103 – 105 mm 4 1/8 1
106 – 108 mm 4 2/8 = 4 1/4 2
109 – 111 mm 4 3/8 3
112 – 114 mm 4 4/8 = 4 1/2 4
115 – 117 mm 4 5/8 5

Birçok raketin grip öçlüsünü çeşitli yöntemlerle artırabileceğinizi unutmayın. Bu nedenle el ölçünüz iki ölçü arasında kaldıysa küçük olanı tercih edin. Normal bir overgrip, grip ölçüsünü 1/16
inç oranında artıracaktır. Ayrıca elektrikçilerin kullandığı ısı ile daralan makaron kullanarak grip ölçüsünü 1/8 inç oranında artırabilirsiniz. Her iki uygulama raketin ağırlığını 7-16 gram arasında
artıracaktır. Ancak doğru grip ölçüsünde bir raketle oynamak raketin çok az ağırlaşmasından daha iyidir.


Raketinizi daha iyi kontrol edebilmeniz ve güvenli vuruşlar yapabilmeniz için gribinizi sık aralıklarda değiştirmenizi öneririz.

ÇOCUK TENİS RAKETİ SEÇİMİ İÇİN TIKLAYINIZ.
Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.