Sepetinizde ürün bulunmamaktadır

Çocuk Tenis Topu Seçimi

ÇOCUK TENİS TOPU SEÇİMİ

    ITF tarafından da kullanılmaya başlanan ve Türkiye Tenis Federasyonu tarafından da bir süredir kullanılmakta olan Play and Stay olarak adlandırılan, yaş gruplarına göre yavaşlatılmış toplar çocukarın tenis oyununu rahat oynamalarına imkan tanıman amacıyla geliştirilmiştir. Yaş grubu turnuvalarında kullanılmakta olan toplar, standart tenis topuna göre yavaşlatılmış olmaları nedeniyle çocukların topu rahatlıkla oyunda tutabilmelerine imkan tanımaktadır.

   Doğru top seçimi ile çocuğunuzun oyunda kalarak, bu spordan zevk almasını sağlayacaktır. Yanlış top seçimi ise çocuğunuzu tenisten soğumasına sebep olabilir.


   Çocuğunuz için en doğru topu seçebilmeniz için, sitemizin Junior Tenis menü ve sayfalarında çocuğun yaşına göre uygun topa ulaşmanızı sağlayacak filtreler oluşturulmuştur.

    Eğer antrenörünüz çocuğunuz için farklı bir top tavsiye etmediyse sitemizde sizi çocuğunuz için doğru topa yönlendirecek filtre seçeneklerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.  

    Aşağıda sitemizde de kullanılan çocuk tenis topu seçiminde kolaylık sağlayacağını umduğumuz tabloyu inceleyebilirsiniz.

 

Çocuğun  Yaşı

Kullanacağı Top

3-5 Yaş Sünger Top-Kırmızı Top
5-8 Yaş Kırmızı Top (%75 Yavaş)
9 Yaş Turuncu Top (%50 Yavaş)
10 Yaş Yeşil Top (%25 Yavaş)
11 Yaş ve Üzeri Standart Tenis Topu

   
Çocuk Tenisçiler için özel olarak hazırladığımız Junior Tenis Shop'u inceleyerek çocuğunuz için en doğru raketi kolaylıkla seçebilirsiniz.
çocuk tenis raketleri