Sepetim

0

Sepetinizde (0) ürün bulunmaktadır.

Toplam

Çocuk Tenis Raketi Seçimi

ÇOCUK TENİS RAKETİ SEÇİMİ

    Çocuk raketlerinin bir çoğunun üzerindeki görselde hangi boy veya yaştaki çocuğa uygun olduğu belirtilse de bir kısmında böyle bir açıklamaya yer verilmediğinden yanlış raket alınmasına sebep olunabilmekte ve bu da paranızı boşa harcamanıza sebep olmaktadır.

    Ayrıca hatalı raket seçimi çocuğunuzun oyundan zevk almasını engelleyerek onun bu sporu yapmak istememesine sebep olabilecektir.

    Çocuğunuz için en doğru raketi seçebilmeniz için, sitemizin Junior Tenis menü ve sayfalarında çocuğun yaşı veya boyuna göre uygun raketi seçmenizi sağlayacak filtreler oluşturulmuştur.

    Eğer antrenörünüz çocuğunuz için raket boyu tavsiye etmediyse sitemizde sizi çocuğunuz için doğru rakete yönlendirecek filtre seçeneklerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.  Aşağıda sitemizde de kullanılan çocuk tenis raketi seçiminde kolaylık sağlayacağını umduğumuz tabloyu inceleyebilirsiniz.

 

Çocuğun Boyu veya Yaşı

Raketin Boy Uzunluğu (inç)

0-110 cm (3-6 Yaş) 17",19",21"
110-122 cm (5-8 Yaş) 21",23"
122-137 cm (8-10 Yaş) 25"
137 cm ve üzeri (10-12 Yaş) 26"
152 cm ve üzeri (12 Yaş ve üzeri) 27" (Lite raketleri tavsiye ediyoruz)

   
Çocuk Tenisçiler için özel olarak hazırladığımız Junior Tenis Shop'u inceleyerek çocuğunuz için en doğru raketi kolaylıkla seçebilirsiniz.
çocuk tenis raketleri