.

.

.

.


Fiyat aralığına göre filtreleme

ÜCRETSİZ KARGO

Sonuçları Filtrele

  • Fiyatı düştüğünde e-posta ile haber ver

Signum Pro Tenis Raketi Kordaj Çekim Kampanyası

İki Yön Kargo ve İşçilik Dahil. Kordajı Seçiniz Toplam Fiyat Hesaplanacaktır

Tavsiye Edilen Satış Fiyatı : 65.00 TL  
Raketci.com Fiyatı : 65.00 TL  
Tek Çekim Fiyatı : 15.00 TL
Havale Fiyatı : 15.00 TL
   
KORDAJ SEÇİNİZ (TENİS)
Adet
 

BU ÜRÜNLE BİRLİKTE ALIN KARLI ÇIKIN

bu ürünle birlikte indirimli alabilirsinizr

 
Özellikler
Yorumlar
Taksitler
İlgiliÜrünler
SIGNUM PRO KORDAJ ÇEKİM KAMPANYASI, İKİ YÖN KARGO +ÇEKİM

TÜRKİYENİN HER YERİNDEN KORDAJ BEDELİ ÜZERİNE 15,00TL ÖDEYEREK RAKETİNİZE KORDAJ ÇEKTİREBİLİRSİNİZ.BU BEDEL ÜZERİNE AYRICA KARGO VEYA ÇEKİM ÜCRETİ ALINMAZ,

SİPARİŞİNİZİ TAMAMLADIKTAN SONRA RAKETİNİZİ ARAS KARGOYA AŞAĞIDAKİ ADRESE TESLİM EDİLMEK ÜZERE GÖNDERMENİZ YETERLİ OLACAKTIR.

İRKA TUR.SEY.YAT.SPOR MALZ.İLET.TEKS.İTH.İHR.İŞL.A.Ş.
KAZLIÇEŞME MH. PROF. MUAMMER AKSOY CAD No:5/
ZEYTİNBURNU/ İSTANBUL


Avrupanın önde gelen kordaj üreticilerinden olan Signum Pro artık Türkiye'de. Birçok ödüllü kordajı bulunan markanın ürünleri Almanya'da kendi fabrikasında üretilmektedir. 

Raketinize hangi kordajı çektireceğiniz olduğu kadar, oyununuza uygun doğru tansyonu çektirmeniz de önemlidir.

Peki raketinize çekim yapıldığı yerde tam istediğiniz yükün (tansyonun) uygulandığına emin misiniz.

Ya da raketinize zarar vermeyecek güncel tekniklerle kordajınızın çekildiğine emin misiniz?
Biz raketci.com olarak kullandığımız Baiardo makinelerini haftalık olarak teste tabi tutuyor ve makinemizi kalibre ederek her seferinde doğru yükü uygulamayı sağlıyoruz.

KORDAJ SEÇİMİ HAKKINDA KISA BİLGİLER:
Oyuna etki eden en temel hususlardan biri olan “kordaj” konusu birçok oyuncu tarafından ikinci planda değerlendirilmektedir. Halbuki raket seçimi kadar önemli bir konudur.
Oyuncular raket alırken günlerce düşünürken, kordaj seçiminde aynı hassasiyeti göstermemektedir.
Pazarda çok fazla “kötü” kordaj bulunmasa da her kordaj ve tansyon her oyuncuya uygun değildir. Her oyuncunun farklı ihtiyaçları bulunduğundan oyununa uygun kordajı ve tansyonu seçmesi önemlidir.

OYNANABİLİRLİK
Bir kordajın oynanabilir olduğuna ne şekilde karar verileceği konusunda fikir birliği bulunmamakla birlikte, çoğunlukla topu çarpışma sonrasında hızla geri atan kordajın oynanabilir olduğundan bahsedilir.
Bir kordajın malzemesi, yapısı ve kalınlığı oynanabilirliğini etkileyen hususlardandır. En rahat oynanabilirlik sunan kordaj “Natural Gut” kordajdır. Doğal malzemeden (Sığır Bağırsağı) yapılmış olması nedeniyle fiyat açısından pahalı olduğu söylenebilir. Doğal Bağırsak kordajların ardından yüksek oynanabilirlik sağlayan kordajlar MULTIFILAMENT kordajlardır.

DAYANIKLILIK
Kordajlarda dayanıklılık arttıkça oynanabilirlik azalmaktadır. Kalın kordajlar ve dayanıklılık için kullanılan aşınmaya dayanıklı malzemeler (polyester ve kevlar gibi) daha az esnektir ve topu atmada ince ve esnek kordajlara göre daha verimsizdir.
16 Gauge kalınlıkta kordajı koparan bir oyuncu için tavsiyemiz 15L Gauge kalınlıkta kordaj tercih etmesidir. Bu da çözüm olmadığı takdirde Wilson Stamina, Babolat Ballistic gibi nylon kordajları tercih edebilirsiniz. Tüm bu tavsiyelerin de çözüm olmaması halinde polyester veya kevlar hybrid kordajlar son alternatif olacaktır.
 
KORDAJ KALINLIĞI
Genel olarak ince kordajlar oynanabilirliği artırırken kalın kordajlar dayanılılık vermektedir. Tenis raketi kordajları 15’den 19 Gauge’a kadardır. Yarım kalınlıklar “L” ile açıklanmaktadır.
İnce kordajlar aynı zamanda kalın kordajlara göre daha fazla spin üretmektedir.
 
KORDAJ KALINLIKLARI:
Gauge Kalınlık (mm)
15 1,41-1,49
15L 1,34-1,40
16 1,26-1,33
16L 1,22-1,26
17 1,20-1,24
17L 1,16-1,20
18 1,10-1,16
19 1,00-1,10
 
KORDAJLARDA KULLANILAN MALZEMELER
NAYLON (SYNTHETIC GUT): Synthetic Gut mı naylon mu? Aslında Synthetic Gut naylondur. Günümüzde tüm performans sentetik kordajları naylondan imal edilmiştir. Naylon kordajlar oynanabilirlik ve dayanılılığı bir arada sunan kordajlardır. Eskiden (tahta raket dönemi) kendine saygısı olan hiçbir tenisçi naylon kordaj kullanmezken şu anda profesyonel olmayan oyuncuların %98’i naylon kordajlar kullanmaktadır.

NATURAL GUT:His ve oynanabilirlikte en üst nokta olan Natural Gut kordajlar genellikle maliyeti nedeniyle tercih edilmemektedir. Ancak kol problemi olan oyuncular için en iyi tercih olacaktır. ATP ve WTA oyuncularının eskiden tek seçimi olan Natural Gut, artık bu oyuncular tarafından hybrid olarak polyester dikey ve natural gut yatay olacak şekilde kullanılmaktadır.,

POLYESTER: “Kordaj düşmaları” için üretilmiş olan bu kordajlar dayanıklıdır ancak güç ve his almak mümkün değildir. Birçok profesyonel oyuncu tarafından dayanıklılığı için tercih edilen bu kordaj türünü hobi oyuncuları için tavsiye etmiyoruz. Profesyonel oyuncuların daha kuvvetli, daha etkili vuruşları, savurma sitillerinin eksiksiz olması, raketten elde edilen gücü artırdığından güç ve his eksikliği sorun olmaktan çıkmaktadır. Polyester kordajlar çabuk tansyon kaybetmeleri nedeniyle kopmasalar bile kısa süre değişim ihtiyacı doğurmaktadır. Bu kordajı oyuna yeni başlayan oyuncular ve kol problemi olan oyuncular için tavsiye etmiyoruz.

TANSYON
Tansyon kordaj seçiminin son aşamasıdır ve birçok oyuncu tarafından tam olarak anlaşılamaktadır. Bu nedenle en temel konudan açıklamaya başlayacağız.
Düşük tansyon daha fazla güç üretir.
Yüksek tasnyon daha fazla kontrol verir.
Oyuna yeni başlayan bir oyuncu kontrole ihtiyacı olduğunu düşenebilir ancak yüksek tansyon onlar için doğru bir seçim olmayacaktır. Bu tür oyuncunun yumuşak ve hata affeden bir kordaj yapısına ihtiyacı bulunmaktadır. Bu nedenle gücü üretecek şekilde daha yumuşak kordaj tansyonu seçimi başlangıç aşamasında onlar için doğru tercih olacaktır.
Uzun ve hızlı savurma haretki olan ileri seviye oyuncular çoğunlukla sert vuruşlar yaptığından daha fazla kontrole ihtiyaç duyacaklardır. Bu nedenle onlar için yüksek tansyon seçimi doğru olacaktır.
Her raketin üreticisi tarafından tavsiye edilen kordaj tansyon aralığı bulunmaktadır.  Bir oyuncunun oyunu için özel bir ihtiyacı yoksa (daha fazla güç veya daha fazla kontrol gibi) raketi ilk aldığında tavsiye edilen tasnyon aralığının ortasında bulunan yük ile başlaması doğru olacaktır.
 
KORDAJ SEÇİMİNDE OYUNUNZA GÖRE KULLANABİLECEĞİNİZ FARKLI HUSUSLAR

GÜÇ: Raketten daha fazla güç isteyen bir oyuncunun tansyonu bir-iki Kg düşük kullanması gerekir. Böylelikle kordaj daha fazla esneyerek katapult etkisi yaratacaktır.

KONTROL: Yüksek tansyon raketle daha kontrollü vuruşlar yapmanıza imkan tanıyacaktır. Elbette bu durum raketten alabileceğiniz gücün de azalmasına sebep olacaktır. Bu nedenle tenise yeni başlayan oyuncular için yüksek tansyon tavsiye edilmemektedir. Ancak orta ve ileri seviye oyunculardan derin top atabilecek tekniğe sahip olanlar yüksek tansyonları deneyebilir. Diğer taraftan yüksek tansyonun saha fazla spinli vuruşlar yapmaya imkan tanıdığı da söylenmektedir.

KOL SAKATLIKLARI: Düşük tansyonlar daha yumuşak kordaj yatağı oluşturarak daha geniş sweetspot yapısı oluşturur. Bu nedenle raket ve topun buluşması esnasında oluşan şok ve vibrasyonun azalmasını sağlayarak kola düşük oranda zararlı titreşimlerin ulaşmasını sağlar. Kol sakatlıklarına karşı en iyi kordaj seçimi Doğal Bağırsak ikinci olarak Multifilament kordajlardır. 


Raketinizi Aras Kargo ile göndermeniz gerekmektedir.
  • Filtre Seçenekleri
  • Kategorilere Göre
  • Tükenen Ürünler
  • Markalara Göre
  • raketci.com

Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Adınız
E-Posta Adresiniz
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Yorumunuz


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.